VALE OF CLWYD MID WEEK BOWLING LEAGUE 2010

Cup Results/Fixtures (as of Wed 4th Aug)

F G ANDREWS SHIELD

Mon 19th Apr (Round 1)

1. RHUDDLAN A 218 beat MELIDEN A 168 at HIGHBURY
2. DENBIGH A 199 beat OLD COLWYN 198 at ABERGELE

Mon 10th May (Qtr-Finals)

1. RHUDDLAN A 226 beat DENBIGH A 217 at BRYN NEWYDD
2. HIGHBURY 252 beat SUNNY RHYL A 0 at MELIDEN
3. ABERGELE A 221 beat TREFNANT A 205 at GROVE PARK
4. ST ASAPH A 244 beat DYSERTH A 184 at RHUDDLAN

Mon 14th Jun (Semi-Finals)

1. RHUDDLAN A 241 beat HIGHBURY 153 at DYSERTH
2. ST ASAPH A 221 beat ABERGELE A 189 at MELIDEN

Mon 12th Jul (Final)

1. ST ASAPH A 227 beat RHUDDLAN A 181 at DENBIGH

R W DAVIES SHIELD

Mon 19th Apr (Round 1)

1. COPPERFIELDS 210 beat RHUDDLAN B 208 at BRYN NEWYDD
2. KINMEL BAY 212 beat BRYN NEWYDD 197 at RHYL

Mon 10th May (Qtr-Finals)

1. COPPERFIELDS 219 beat KINMEL BAY 172 at HIGHBURY
2. LLYSFAEN 233 beat SUNNY RHYL 179 at KINMEL BAY
3. GROVE PARK 222 beat ST ASAPH B 194 at DYSERTH
4. EAST PARADE A 220 beat RHYL A 187 at SUNNY RHYL

Mon 14th Jun (Semi-Finals)

1. COPPERFIELDS 230 beat LLYSFAEN 197 at EAST PARADE
2. GROVE PARK 222 beat EAST PARADE A 207 at KINMEL BAY

Mon 12th Jul (Final)

1. COPPERFIELDS 217 beat GROVE PARK 184 at RHYL

ABERGELE CUP

Mon 10th May (Qtr-Finals)

1. DYSERTH B 201 beat EAST PARADE B 200 at COPPERFIELDS
2. MELIDEN B 220 beat DENBIGH B 196 at TREFNANT
3. RHYL B 206 beat KINMEL BAY B 201 at EAST PARADE
4. RHOS PARK 198 beat TREFNANT B 170 at LLYSFAEN

Mon 14th Jun (Semi-Finals)

1. DYSERTH B 210 beat MELIDEN B 203 at RHUDDLAN
2. RHYL B 207 beat RHOS PARK 190 at ST ASAPH

Mon 5th Jul (Final)

1. DYSERTH B 213 beat RHYL B 203 at HIGHBURY

RHYL JOURNAL CUP

Thu 15th Apr (Round 1)

1. DENBIGH A (12) 229 beat RHYL A (64) 225 at ST ASAPH
2. MELIDEN A (24) 243 beat RHUDDLAN B (44) 242 at ABERGELE
3. DYSERTH B (84) 283 beat RHOS PARK (92) 275 at OLD COLWYN
4. RHUDDLAN A (26) 260 beat OLD COLWYN (8) 212 at SUNNY RHYL
5. ST ASAPH A (4) 252 beat EAST PARADE B (88) 194 at KINMEL BAY
6. GROVE PARK (48) 240 beat KINMEL BAY (30) 226 at EAST PARADE
7. BRYN NEWYDD (56) 258 beat SUNNY RHYL (54) 246 at RHYL
8. DENBIGH B (72) 297 beat TREFNANT B (58) 199 at RHUDDLAN
9. DYSERTH A (32) 284 beat MELIDEN B (68) 188 at BRYN NEWYDD
10. ST ASAPH B (52) 254 beat COPPERFIELDS (28) 247 at MELIDEN
11. HIGHBURY (36) 240 beat TREFNANT A (20) 216 at GROVE PARK
12. ABERGELE A (16) 268 beat SUNNY RHYL A (0) 0 at RHOS PARK

Thu 20th May (Round 2)

1. DENBIGH A (12) 240 beat MELIDEN A (24) 218 at KINMEL BAY
2. RHUDDLAN A (26) 278 beat DYSERTH B (84) 223 at EAST PARADE
3. ST ASAPH A (4) 253 beat GROVE PARK (48) 69 at HIGHBURY
4. DENBIGH B (72) 324 beat BRYN NEWYDD (56) 56 at TREFNANT
5. DYSERTH A (32) 281 beat ST ASAPH B (52) 73 at RHUDDLAN
6. ABERGELE A (16) 254 beat HIGHBURY (36) 209 at RHYL
7. LLYSFAEN (40) 292 beat RHYL B (80) 80 at RHOS PARK
8. EAST PARADE A (60) 312 beat KINMEL BAY B (76) 76 at COPPERFIELDS

Thu 17th Jun (Qtr-Finals)

1. DENBIGH A (12) 242 beat RHUDDLAN A (26) 202 at GROVE PARK
2. ST ASAPH A (4) 246 beat DENBIGH B (72) 215 at MELIDEN
3. ABERGELE A (16) 243 beat DYSERTH A (32) 242 at EAST PARADE
4. EAST PARADE A (60) 270 beat LLYSFAEN (40) 267 at HIGHBURY

Mon 19th Jul (Semi-Finals)

1. ST ASAPH A (4) 218 beat DENBIGH A (12) 212 at COPPERFIELDS
2. ABERGELE A (16) 249 beat EAST PARADE A (60) 224 at DYSERTH

Mon 9th Aug (Final)

1. ST ASAPH A (4) --- v. ABERGELE A (16) --- at RHUDDLAN