Cup Results/Fixtures

 

  A Division Cup

 

  Tue 11th May (Round 1)

  Rhos Park A                 11 (210)  beat  Fron Park                  0 (0)         Walk-Over

  Meliden A                       8 (185)  beat  Penrhyn New Hall     3 (160)       at Llysfaen

  Old Colwyn A                  7 (190)  beat  Eirias Park A            4 (169)       at Mochdre Park

  Copperfields A                9 (200)  beat  Denbigh A                2 (139)       at St. Asaph

 

  Tue 1st Jun (Round 2)

  Rhos Park A                   8 (195)  beat  Meliden A                3 (148)       at Grove Park

  Copperfields A                8 (198)  beat  Old Colwyn A           3 (125)       at East Parade 1

  Rhuddlan A                     7 (194)  beat  Trefnant A               4 (163)       at St. Asaph

  Abergele A                     7 (187)  beat  Rhos Park B            4 (139)       at Min y Don

 

  Fri 18th Jun (Semi-Finals)

  Rhos Park A                   9 (194)  beat  Copperfields A         2 (139)       at Rhyl

  Rhuddlan A                   10 (203)  beat  Abergele A               1 (149)       at Grove Park

 

  Fri 9th Jul (Final)

  Rhos Park A                   6 (180)  beat Rhuddlan A              5 (170)       at Bryn Newydd

 

  B Division Cup

 

  Tue 11th May (Round 1)

  Rhuddlan B                     6 (174)  beat  Bryn Newydd A        5 (139)       at Meliden

  Mochdre Park A              9 (199)  beat  Abergele B               2 (149)       at Old Colwyn

  Kinmel Bay A                  9 (189)  beat  Rhos on Sea A         2 (154)       at Rhyl

  Min y Don                       8 (182)  beat  St. Asaph                 3 (129)       at Eirias Park

 

  Tue 1st Jun (Round 2)

  Mochdre Park A              8 (186)  beat  Rhuddlan B              3 (156)       at Highbury

  Min y Don                       6 (178)  beat  Kinmel Bay A           5 (172)       at Trefnant

  Grove Park A                  8 (174)  beat  Sunny Rhyl              3 (142)       at Rhyl

  Llysfaen A                      6 (155)  beat  East Parade A          5 (143)       at Eirias Park

 

  Fri 18th Jun (Semi-Finals)

  Mochdre Park A             7 (182)  beat  Min y Don                4 (157)       at Rhos Park

  Grove Park A                  7 (184)  beat  Llysfaen A                4 (163)       at Old Colwyn

 

  Fri 16th Jul (Final)

  Grove Park A                 6 (182)  beat Mochdre Park A        5 (169)     at Penrhyn New Hall

 

  C Division Cup

 

  Tue 11th May (Round 1)

  Old Colwyn B                  8 (202)  beat  Trefnant B               3 (175)       at Dyserth

  Highbury B                     7 (168)  beat  Copperfields B         4 (148)       at Bryn Newydd

  Rhyl B                            7 (181)  beat  Highbury A               4 (162)       at Kinmel Bay

  Mochdre Park B              6 (179)  beat  Grove Park B            5 (171)      at Penrhyn New Hall

 

  Tue 1st Jun (Round 2)

  Old Colwyn B                  6 (180)  beat  Highbury B               5 (167)       at Rhos Park

  Rhyl                               6 (172)  beat  Mochdre Park B       4 (172)       at Bryn Newydd

  Rhyl A                            7 (168)  beat  Eirias Park B            4 (160)       at Abergele

  Meliden B                       9 (195)  beat  Dyserth A                2 (145)       at Rhuddlan

 

  Fri 18th Jun (Semi-Finals)

  Old Colwyn B                10 (204)  beat  Rhyl B                     1 (119)       at Llysfaen

  Rhyl A                            7 (186)  beat  Meliden B                4 (173)       at Kinmel Bay

 

  Fri 23rd Jul (Final)

  Rhyl A                            7 (173)  beat Old Colwyn B           4 (169)       at Rhos on Sea

 

 

  D Division Cup

 

  Fri 14th May (Round 1)

  East Parade B                7 (174)  beat  Bryn Newydd C        4 (147)       at Copperfields

  Rhos on Sea C               9 (192)  beat  Rhyl C                     2 (114)       at Min y Don

  Kinmel Bay B                  7 (173)  beat  East Parade C         4 (134)       at Sunny Rhyl

  Denbigh B                      7 (178)  beat  Bryn Newydd B        4 (158)       at Trefnant

  Rhos on Sea B              11 (210)  beat  Grove Park C           0 (126)       at Mochdre Park

 

  Fri 4th Jun (Round 2)

  East Parade B                  7 (193)  beat Rhos on Sea C          4 (159)      at Sunny Rhyl

  Denbigh B                        9 (186 )   beat Kinmel Bay B            2 (146)               at Rhuddlan

  Rhos Park C                     7 (185)  beat Rhos on Sea B           4 (175)    at Penrhyn New Hall

  Dyserth B                         7 (184)  beat Llysfaen B                  4 (175)      at Old Colwyn

 

  Fri 18th Jun (Semi-Finals)

  Denbigh B                      7 (186)  beat  East Parade B          4 (144)       at Eirias Park

  Rhos Park C                   7 (187)  beat  Dyserth B                4 (130)       at Meliden

 

  Fri 30th Jul (Final)

  Rhos Park C                   6 (181)  beat  Denbigh B               5 (169)       at Abergele