VALE OF CLWYD MID WEEK BOWLING LEAGUE 2008

Cup Results/Fixtures (as of Fri 29th Feb)

F G ANDREW SHIELD

Mon 5th May (Round 1)

1. DENBIGH A --- v. MELIDEN A --- at RHUDDLAN
2. SUNNY RHYL A --- v. ABERGELE A --- at KINMEL BAY

Mon 19th May (Qtr-Finals)

1. DENBIGH A or MELIDEN A --- v. SUNNY RHYL A or ABERGELE A --- at TBA
2. COPPERFIELDS --- v. DYSERTH A --- at MELIDEN
3. HIGHBURY --- v. RHUDDLAN A --- at SUNNY RHYL
4. ST ASAPH A --- v. TREFNANT A --- at DENBIGH

Mon 9th Jun (Semi-Finals)

1. Winner of Qtr-Finals game 1 --- v. COPPERFIELDS or DYSERTH A --- at TBA
2. HIGHBURY or RHUDDLAN A --- v. ST ASAPH A or TREFNANT A --- at TBA

Mon 14th Jul (Final)

1. Winner of Semi-Finals game 1 --- v. Winner of Semi-Finals game 2 --- at TBA

R W DAVIES SHIELD

Mon 5th May (Round 1)

1. ST ASAPH B --- v. OLD COLWYN --- at ABERGELE

Mon 19th May (Qtr-Finals)

1. ST ASAPH B or OLD COLWYN --- v. GROVE PARK --- at TBA
2. MELIDEN B --- v. EAST PARADE A --- at GROVE PARK
3. KINMEL BAY A --- v. LLYSFAEN --- at OLD COLWYN
4. BRYN NEWYDD --- v. SUNNY RHYL B --- at DYSERTH

Mon 9th Jun (Semi-Finals)

1. Winner of Qtr-Finals game 1 --- v. MELIDEN B or EAST PARADE A --- at TBA
2. KINMEL BAY A or LLYSFAEN --- v. BRYN NEWYDD or SUNNY RHYL B --- at TBA

Mon 7th Jul (Final)

1. Winner of Semi-Finals game 1 --- v. Winner of Semi-Finals game 2 --- at TBA

ABERGELE CUP

Mon 5th May (Round 1)

1. EAST PARADE B --- v. KINMEL BAY B --- at RHYL

Mon 19th May (Qtr-Finals)

1. EAST PARADE B or KINMEL BAY B --- v. RHYL A --- at TBA
2. TREFNANT B --- v. RHYL B --- at ST ASAPH
3. ABERGELE B --- v. DENBIGH B --- at TREFNANT
4. DYSERTH B --- v. RHUDDLAN B --- at EAST PARADE

Mon 9th Jun (Semi-Finals)

1. Winner of Qtr-Finals game 1 --- v. TREFNANT B or RHYL B --- at TBA
2. ABERGELE B or DENBIGH B --- v. DYSERTH B or RHUDDLAN B --- at TBA

Mon 30th Jun (Final)

1. Winner of Semi-Finals game 1 --- v. Winner of Semi-Finals game 2 --- at TBA

RHYL JOURNAL CUP

Mon 12th May (Round 1)

1. LLYSFAEN (40) --- v. TREFNANT B (80) --- at BRYN NEWYDD
2. HIGHBURY (32) --- v. MELIDEN A (8) --- at EAST PARADE
3. OLD COLWYN (28) --- v. SUNNY RHYL B (44) --- at LLYSFAEN
4. DYSERTH A (26) --- v. MELIDEN B (52) --- at COPPERFIELDS
5. TREFNANT A (12) --- v. COPPERFIELDS (24) --- at HIGHBURY
6. EAST PARADE A (54) --- v. KINMEL BAY B (58) --- at RHYL
7. ABERGELE B (76) --- v. ST ASAPH A (0) --- at RHUDDLAN
8. RHYL A (56) --- v. DENBIGH A (16) --- at DYSERTH
9. ABERGELE A (20) --- v. GROVE PARK (30) --- at ST ASAPH
10. KINMEL BAY A (48) --- v. RHUDDLAN B (72) --- at SUNNY RHYL
11. BRYN NEWYDD (68) --- v. SUNNY RHYL A (4) --- at MELIDEN
12. RHUDDLAN A (56) --- v. ST ASAPH B (60) --- at ABERGELE

Mon 2nd Jun (Round 2)

1. LLYSFAEN or TREFNANT B --- v. HIGHBURY or MELIDEN A --- at TBA
2. OLD COLWYN or SUNNY RHYL B --- v. DYSERTH A or MELIDEN B --- at TBA
3. TREFNANT A or COPPERFIELDS --- v. EAST PARADE A or KINMEL BAY B --- at TBA
4. ABERGELE B or ST ASAPH A --- v. RHYL A or DENBIGH A --- at TBA
5. ABERGELE A or GROVE PARK --- v. KINMEL BAY A or RHUDDLAN B --- at TBA
6. BRYN NEWYDD or SUNNY RHYL A --- v. RHUDDLAN A or ST ASAPH B --- at TBA
7. DYSERTH B (84) --- v. RHYL B (88) --- at GROVE PARK
8. DENBIGH B (80) --- v. EAST PARADE B (92) --- at OLD COLWYN

Mon 16th Jun (Qtr-Finals)

1. Winner of Round 2 game 1 --- v. Winner of Round 2 game 2 --- at TBA
2. Winner of Round 2 game 3 --- v. Winner of Round 2 game 4 --- at TBA
3. Winner of Round 2 game 5 --- v. Winner of Round 2 game 6 --- at TBA
4. DYSERTH B or RHYL B --- v. DENBIGH B or EAST PARADE B --- at TBA

Mon 21st Jul (Semi-Finals)

1. Winner of Qtr-Finals game 1 --- v. Winner of Qtr-Finals game 2 --- at TBA
2. Winner of Qtr-Finals game 3 --- v. Winner of Qtr-Finals game 4 --- at TBA

Mon 11th Aug (Final)

1. Winner of Semi-Finals game 1 --- v. Winner of Semi-Finals game 2 --- at TBA